Nasz Klub w zasadzie zrodził się z prowadzonych przeze mnie jako 5Alfa szkoleń dla przedsiębiorców. Jednym z jego elementów było poznanie się uczestników, i już po pierwszym szkoleniu stało się dla mnie jasne, że networking to coś, co jest potrzebne, że podczas szkoleń nie ma dostatecznej ilości czasu, aby ludzie się lepiej poznali, porozmawiali, nawiązali kontakty, jednak ta potrzeba realnie istniała. Kontakty się rodziły, uczestnicy moich szkoleń prawie nie chcieli iść do domu, tak dobrze im się rozmawiało. 😉 Wiedziałam, że w tym momencie, oprócz szkoleń, nie było innej platformy dla małych firm, i że jest w tym duża wartość. Możliwość wymiany doświadczeń, poczucia, że nie jest się samemu, w tym, do czego dążysz, możliwość współpracy i rośnięcia w siłę, to wszystko wielkie atuty takich spotkań.

Dlatego w czerwcu 2017 postanowiłam zorganizować pierwsze spotkanie. To nie był jeszcze Klub, to było po prostu spotkanie networkingowe z zaproszonym gościem, i możliwością rozmowy w kawiarni. Poinformowałam moich klientów, znajome firmy, dałam ogłoszenie na Facebooku, i tak się wszystko zaczęło! Na tym pierwszym spotkaniu było ok. 30 osób, ale wszyscy wyszli zadowoleni i pytali już o następne spotkanie…. 

Przez rok spotykaliśmy się właśnie taki — nieformalnie. Nie było członków klubu, nie było strony www, ani fanpejdża, można było zapisać się na spotkania „luzem”, a ja dbałam o lokację, termin i gościa. Tu możesz zobaczyć, jak wyglądały te nasze pierwsze spotkania w 2017 roku:
http://klubdobregobiznesu.nl/spotkania/

Pod koniec roku już wiedziałam, że w naszych spotkaniach jest siła, ale że ludzie chcą więcej. Tak naprawdę, członkostwo to nie była dla mnie forma zarobku na Klubie, to była opcja PRZYNALEŻENIA DO GRUPY. Osoby, które związały się już z Klubem, mogły powiedzieć, że są jego członkami, i mogą być z tego dumne. Nasi pierwsi członkowie to wcale nie byli członkowie płatni — to byli członkowie honorowi, moi lojalni klienci, którzy wyznawali te same wartości — chęć rozwoju, otwartość na innych, i na pomoc innym, dzielenie się, współpracę. To osoby, które połączyły się ze mną w tej idei. Potem dopiero (w czerwcu 2018) przyszedł czas na formalizację, na stronę internetową i pokazywanie członków na stronie, na baner, logo, i broszury.

Dlaczego dzielę się tą historią? M.in. dlatego, że czasami słyszę od kogoś, jak chce zorganizować event, wydarzenie, stowarzyszenie, ale jak boi się, bo to wydaje się takim ogromnym zadaniem. Pewnie, jest w tym trochę pracy, nie da się ukryć. Ale sam początek może być prosty. Chodzi o zgromadzenie ludzi o podobnych wartościach i celach w jednym miejscu. Nie jest Ci potrzebne od razu logo, statuty i strona internetowa. Jeśli masz taki pomysł, zacznij nieformalnie, a potem buduj dalej, krok po kroku.

Nasz format spotkań został właściwie taki sam, ale oprawa jest już bardziej profesjonalna, bo ze względu na abonamenty członków, mamy budżet, dzięki któremu można zrobić trochę więcej. Tak, aby każdy członek z przyjemnością przychodził na spotkania, ale i czuł się dumny z bycia członkiem Klubu. Oprawa pomaga, ale nasze wartości to to, co się naprawdę liczy. Jesteśmy Polakami, którzy życzą sobie dobrze. Którzy sobie pomagają. Którzy chętnie przygarniają każdą nową osobę o podobnym spojrzeniu na świat. Wśród naszych szeregów są też osoby, które nie mają biznesu, ale mają chęć rozwoju i spotkania się z fajnymi ludźmi.

Możliwe, że i Ty identyfikujesz się z takimi wartościami? Jeśli tak, zajrzyj na naszą stronę i skontaktuj się z nami. Możesz przyjechać na spotkanie i zobaczyć czy Ci się spodoba. A może chcesz zostać członkiem od razu? Skontaktuj się i poznamy się bliżej: http://klubdobregobiznesu.nl/zostan-czlonkiem/

W czerwcu 2018 roku Klub Dobrego Biznesu przyjął pierwszych członków, a teraz dobijamy do 50 członków z różnych branży i zakątków Holandii, a nawet Niemiec. Sprawdź, ile świetnych ludzi jest w naszych szeregach: http://klubdobregobiznesu.nl/czlonkowie/